«Права знаєш – себе захищаєш!»
Міжнародний день боротьби з корупцією відзначається щороку 9 грудня, починаючи з 2004 року. У цей день в 2003 році в Мексиці була відкрита для підписання Конвенція ООН проти корупції. Метою встановлення цього Міжнародного дня, як зазначено в резолюції Генеральної Асамблеї ООН, було поглиблення розуміння проблеми корупції та ролі Конвенції в запобіганні корупції й боротьбі з нею. У деяких країнах у цей день проходять мітинги, семінари та лекції на тему корупції.
«Права знаєш – себе захищаєш!» - під таким гаслом сьогодні, 9 грудня, заступником директора з питань фінансів та економіки Бороненко В.С. було проведено антикорупційний урок для здобувачів освіти 10-11 класів. Основною метою було: сформувати в учнів уявлення про соціальне явище корупції та шкоду, яку корупція завдає персонально конкретній людини; розтлумачити поняття: хабарництво, непотизм (дружба або «кумівство»), лобіювання (спроба індивідів або груп інтересів вплинути на урядові рішення), розкрадання, зловживання владою, розтрата, політична корупція, а також через практичні вправи формувати вміння виявляти прояви корупції у повсякденному житті та давати їм належну особисту оцінку.
Найбільшу зацікавленість у учасників викликала гра «Метри, гроші, два авта», створена громадськими організаціями, що допомагають державним органам розпізнавати корупціонерів. У неї можна погратися за посиланням: http://texty.org.ua/d/static/decl_game/. Також учні мали змогу прокачати навички розуміння понять «хабар» та «подарунок», розібрати різні ситуації і навчилися визначати корупціонерів на основі декларації про доходи.
Нове суспільство України, нова країна – це в першу чергу країна без корупції, країна без брехні. Це є новою ідеєю, яку почала сповідувати наша країна. А якостями нових українців є надійність, відкритість, прозорість, активна участь та відповідальність. Це дозволить нам створювати продукцію, якою буде пишатися весь світ.
Сьогодні українські герої на фронті віддають життя за розбудову нової успішної країни, за кожного з нас, щоб ми мали цю можливість – змінитися та стати чесною країною і жити краще. Наш обов’язок реалізувати цей шанс.
Скажемо корупції: «НІ»!